Hea teada

Siit leiad praktilised nõuanded, kuidas massaažist maksimaalset kasu saada. Annan nõu, kuidas valmistuda massaažiks ning mida teha enne ja pärast teraapiat, et tagada parim kogemus. Lisaks leiad siit vastused korduma kippuvatele küsimustele.

Kliendi küsitlusleht  

Kui tuled massaaži esimest korda, siis palun Sul täita massaaži küsitluslehe. See informatsioon on oluline, et välistada võimalikud vastunäidustused ja saavutada maksimaalne tulemus. Saadud andmed on konfidentsiaalsed ja neid kasutatakse ainult massaažiteraapiaks.

Küsitluslehe saad mugavalt välja printida siin. Palun võta täidetud leht massaaži tulles kaasa. Lehe saab täita ka enne seanssi kohapeal – selleks varu pisut aega ja tule palun kohale 10 minutit varem.

Broneeringu tühistamine

Meil kõigil tuleb aeg-ajalt ette ootamatusi või haigestumisi. Kui pead oma broneeringu tühistama, siis palun tee seda esimesel võimalusel. Nii annad teistele võimaluse vabaks jäänud aeg broneerida. Broneeritud ajal kohale tulemata ja aja tühistamata jätmisel, tuleb tasuda kogu seansi hind.

Aitäh mõistva suhtumise eest!

Mida oodata?

Massaaž on füsioteraapia osa, kus käte abil mõjutatakse lihaste ja liigeste tööd. Massaaž aitab säilitada tugi- ja liikumiselundkonna funktsionaalsust ja ennetab ning leevendab tervisehäireid parimal võimalikul viisil, et toetada kliendi igapäevast elukvaliteeti.

Massaažiterapeut ei diagnoosi haigusi ega määra ravi.

Massaaži põhilised toimed on vaimne ja füüsiline lõõgastus, lihaspingete ja -valu leevendamine, vere- ja lümfiringe aktiveerimine ning liigesliikuvuse suurendamine. Massaaž sobib kõigile, kes hoolivad enda tervisest ja soovivad tunda ennast paremini.

Massaaži tehes kasutan 100 % naturaalset, hea imenduvusega lõhnatut viinamarjaseemneõli. Nahka niisutavat õli ei ole vaja pärast massaaži maha pesta.

Soovi korral näitan pärast massaaži harjutusi, mis vähendavad lihaspingeid ja tugevdavad lihaseid.

Tasub silmas pidada, et parima tulemuse saab, kui lisaks massaažile oled füüsiliselt aktiivne (sh treenid vähemalt 2–3 korda nädalas suuremaid lihasgruppe), toitud mitmekülgselt ja Sinu uneaeg on piisav.

Põhjalikud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) liikumissoovitused lastele ja noortele, täiskasvanutele, vanemaealistele ning kroonilistele haigetele, et hoida oma tervist, leiad siit.

Enne massaaži
  • Enne massaaži ei ole soovitatav süüa raskesti seeditavaid toite. Massaažis on raske lõõgastuda, kui kõht on liiga täis või liiga tühi. Tühja kõhu puhul võib massaaž tekitada veresuhkru languse ja see omakorda halva enesetunde. Täis kõhu puhul tegeleb keha massaaži ajal aktiivselt seedimisega, muutes olemise loiuks ja raskeks. Hea variant oleks süüa kerge eine poolteist kuni kaks tundi enne massaaži.
  • Kindlasti ei tohi enne massaaži alkoholi tarbida. Mõnus drink ja seejärel massaaž võib küll tunduda eriti lõõgastava kombinatsioonina, kuid massaaž ja alkohol siiski kokku ei sobi. Alkohol organismis võib vähendada valutunnetust ja koordinatsiooni. Lõppkokkuvõttes ei hakka Sul alkoholivines mitte mõnus, vaid hoopis halb.
  • Võimaluse korral käi enne pesemas ja tule massaaži puhta nahaga. Kui see ei ole võimalik, siis ära sellepärast tulemata jäta või ebamugavust tunne. Ka ei pea ebamugavust tundma, kui Sa ei ole jõudnud enne massaaži jalgu raseerida. Naudi massaaži ja ära muretse oma keha või välimuse pärast. Massöör keskendub oma töös sellele, et Sul oleks lõõgastav ja meeldiv kogemus.
  • Palun ära kasuta enne massaaži tulekut parfüümi. Paljud traditsioonilised parfüümid sisaldavad sünteetilisi lõhnaaineid, mis kõigile ei sobi, samuti on inimeste lõhnatundlikkus erinev. Intensiivne parfüümilõhn ruumis võib tekitada massööril peavalu ja väsimust ning häirida järgmist klienti.
  • Enne massaažilauale minekut soovib massöör teada Sinu soove, ootusi ja probleeme; samuti seda, mis on Sinu jaoks meeldiv ja mis mitte.
  • Ära unusta enne lauale minekut tualetis käia.
  • Võta palun ära käekell, kaelakett, suured sõrmused ja kõrvarõngad. Nii saad massaaži maksimaalselt nautida ja pole ohtu, et midagi läheb katki, vigastab nahka või saab õliseks. Kinnita juuksed, kui need varjavad kaela.
  • Telefon ja muud nutiseadmed pane palun hääletuks, et saaksid keskenduda massaažile ilma häirivate välismõjudeta.
  • Üldiselt võetakse massaaži ajaks ära kõik riided, välja arvatud aluspüksid. Hea oleks kanda mugavat ja mittesoonivat aluspesu. Soovi korral saab ühekordeks kasutamiseks mõeldud aluspüksid või olla alasti, Sind kaetakse korralikult rätikuga.
Massaaži ajal
  • Hinga sügavalt (sügav ja rahulik hingamine on lihaste lõõgastumiseks väga oluline), keskendu puudutusele, püüa ennast „välja lülitada“ ja lase mõtetel minna. Mida lõdvestunum Sa oled, seda nauditavam ja tõhusam on massaaž.
  • Massaaži ajal massööriga vestlemine keelatud ei ole ja sõltub Sinu soovist.
  • Kindlasti ära häbene ja anna kohe tagasisidet, kui massaaž on valulik, nahk kipitab, surve on Sinu jaoks liiga tugev või nõrk, Sul on ebamugav (asend, temperatuur, valgus, muusika), Sul on kõdi või tekib iiveldustunne. Tagasisidet saamata on massööril raske aimata, kuidas klient ennast tegelikult tunneb.
  • Seega, hea tulemus saavutatakse ainult massööri ja kliendi omavahelises koostöös.
Pärast massaaži
  • Soovitatav on laualt püsti tõusmisega mitte kiirustada, võtta aega ja nautida rahulikku hetke, et kinnistada massaaži mõju veelgi. Vajaduse korral siruta ja tee kergeid venitusi. Janu korral joo vett.
  • Uimasus, külma- või kuumahood, kerge peavalu, lihasnõrkus, ninakinnisus või emotsionaalsed puhangud on normaalsed massaažijärgsed reaktsioonid, mis mööduvad kiirelt. Samuti võib nahk olla järgmisel päeval hell ja tundlik.
  • Massaaž on organismile koormus, mistõttu ära kiirusta kohe pärast teraapiat aktiivsete tegevuste juurde. Hoia ennast soojas ja ära külmeta.

Korduma kippuvad küsimused

Mis vahe on massööril ja massaažiterapeudil?

Massaažiterapeut on massöörist ühe kutsestandardi taseme võrra haritum massöör, kes on omandanud detailsemad teadmised anatoomiast ja motoorikast (liigutused). Massaažiterapeut loob laiemaid seoseid ja suudab leida kliendi probleemidele lahendusi, lähenedes probleemile sügavuti.

Kui sageli peaks massaažis käima?

Massaaži sagedus sõltub mitmest tegurist, sealhulgas kliendi individuaalsetest vajadustest, tervislikust seisundist ja massaaži eesmärgist. Hea tasakaalu mõttes võiks massaažis käia vähemalt ühe korra kuus, et säilitada üldine heaolu ja ennetada terviseprobleeme.

Peamine on siiski kuulata oma keha ja vajaduse korral kohandada massaažide sagedus vastavalt sellele, kuidas on enesetunne pärast massaaži.

Mis on massaažikuur?

Massaažikuur on mõeldud selleks, et tegeleda probleemiga põhjalikumalt ja järjepidevalt.

Massaažikuuri eesmärk on saada massaažist maksimaalne efekt, nii et iga järgnev seanss suurendaks eelmise seansi toimet. Massaaži toime organismis kestab ideaalis umbes 48 tundi, seega peaks massaažide vahe olema kuni 2 päeva. Suuremate vahedega massaaž ei ole enam kuur, vaid eraldi massaažiseanss.

Kuuri pikkus on tavaliselt 5–12 korda, soovitatavalt 3 korda nädalas. Kuuri pikkus sõltub kliendi konkreetsetest vajadustest, võimalustest ja terapeudi soovitustest.

Hind 5 korda 235 €

Hind 10 korda 450 €

Kas massaaž peab olema väga tugev ja valus, et see oleks efektiivne?

Valus ja liialt tugev massaaž ei pruugi tähendada efektiivsemat massaaži. Vahel võivad üksikud piirkonnad, näiteks suurt ülekoormust saanud lihased või lihastes oleva närvivarustuse tõttu tundlikumad lihaspiirkonnad masseerides valulikud olla, kuid kogu massaaž ei tohiks valus olla.

On tõestatud, et massaaži valuvaigistav toime ei sõltu sellest, kas seljavalu leevendada lõõgastava või süvamõjutusi pakkuvate massaažitehnikatega. Massaaži toimivad tulemused saadakse tänu närvisüsteemi mõjutamisele (lõõgastava efekti saavutamine) ja ei olene massaaži tugevusest. Massaaži peamine eesmärk on lõõgastumine ja lihaspingete leevendamine. Väga tugev ja valus massaaž võib tekitada aga hoopis vastupidise efekti, kuna valu paneb lihaseid rohkem pingutama, mitte lõõgastuma.

Inimeste survetaluvus ja eelistused on aga erinevad ning mõni inimene võibki soovida tugevat massaaži. Seega ära häbene massöörile öelda, kui massaaži surve on Sinu jaoks liiga õrn või liialt tugev.

Kas rasedana tohib massaažis käia?

Kui lapseootel emal pole arstilt või ämmaemandalt vastunäidustusi, on massaaž raseduse ajal ohutu ja igati kasulik ning vajalik, pakkudes leevendust rasedusega seotud põhilistele vaevustele, nagu alaselja väsimine ja -valud, õlavöötme pinged, jalgade väsimine, krambid ja tursed. Samuti aitab massaaž leevendada meeleolu muutusi ja vähendada sünnituseelset ärevust.

Kas massaaž enne või pärast trenni?

Pigem pärast treeningut, eriti kui massaaži eesmärk on lõõgastuda. Uuringutes on leitud, et enne treeningut võib massaaž negatiivselt mõjutada lihaste jõudlust, soorituse kiirust ja reaktsiooniaega, kuna massaaži toimel on aktiveerunud parasümpaatiline närvisüsteem ehk see närvisüsteemi osa, mis domineerib, kui oleme lõdvestunud.

Kui tunned, et pead kindlasti samal päeval trenni tegema, siis vali rahulik ja kerge treening.